امروز برابر است با
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 30 Apr 2018 | کد خبر : 2072
 • خطبه نماز جمعه ۷ اردیبهشت ۹۷ عسلویه امام جمعه موقت عسلویه : مسئولان جوانگرا باشند وصندلی ها را به جوانان بسپارند. حجت‌الاسلام سیدعبدالحسین حسینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: باید خودرا برای ضیافت الله آماده کنیم. ...

  خطبه نماز جمعه ۷ اردیبهشت ۹۷ عسلویه
  امام جمعه موقت عسلویه :

  مسئولان جوانگرا باشند وصندلی ها را به جوانان بسپارند.

  حجت‌الاسلام سیدعبدالحسین حسینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: باید خودرا برای ضیافت الله آماده کنیم. اگر می‌خواهیم به مهمانی خدا برویم باید خود را مهیا و آماده کنیم.

  امام جمعه موقت عسلویه بیان کرد: خداوند ماه‌های رجب و شعبان را قرار داد تا مقدمه ورود به ماه مبارک رمضان باشد. هر کس در این دو ماه به خودسازی رسیده در ماه رمضان بر سر سفره خداوند می نشیند. بر سر این سفره نشستن تنها به روزه گرفتن و قرآن خواندن نیست. باید روح انسان پرورش یابد و به خودسازی برسد.

  وی اضافه کرد: از اعمال ماه شعبان که مستحب است خوانده شود خواندن صلوات شعبانیه است که بعد از اذان و نماز ظهر خوانده شود. این دعاها برای خودسازی است. ارتباط با خدا و پیامبر و خودسازی معنوی در دعاها مورد توجه است.

  حسینی با تاکید بر لزوم اطاعت از ولی فقیه افزود: برخی می گویند مگر ولی فقیه معصوم است که باید اطاعت کنیم. وقتی برای مدیریت یک خانواده پدر نقش حاکم دارد و برای حفظ کیان خانواده لازم است از اواطاعت شود، برای حفظ کیان جامعه اسلامی نیاز به  مدیریت وحاکم نیست؟ ولی فقیه مدیر جامعه است و قبح آن نباید شکسته شود که اگر از اطاعت از او نباشد سنگ رو سنگ بند نمی شود. اگر هرکس راه خود برود جامعه از هم می‌پاشد.

  امام جمعه موقت عسلویه درخطبه دوم نماز با گرامیداشت سالروز شهادت شهید مطهری و روز معلم گفت: مقام معلم مقام انبیاء است. کار انبیاء تربیت و تزکیه است و کار معلم هم تربیت است. از معلمین عزیز می خواهیم که حال که کار آنان کار خدایی است، کارشان را معنوی بدانند و معنویت آن را با مادیات عوض نکنند. مسئولین هم به فکر این قشر زحمتکش باشند. طلبه و معلم اگر به کار خود به عنوان شغل نگاه کنند، اشتباه می‌کنند. هدف آنها باید تربیت جامعه باشد.

  وی ادامه داد: شهید مطهری شخصیت بزرگی بود که مقام معظم رهبری خود را شاگرد ایشان می دانست. رهبر انقلاب فرمودند شهید مطهری نابغه دوران ما بود. ایشان شاگرد برجسته امام بود.

  حسینی اظهار داشت: ما از خانواده شهید مطهری گلایه داریم که بعد از ۳۸ سال که از شهادت ایشان می گذرد اجازه انتشار آثار ارزشمند ایشان را نمی دهند. توصیه می‌کنم برادران و خواهران بروید آثار این شهید را مطالعه کنید. حضرت امام فرمودند همه آثار و کتاب‌های شهید مطهری خوب و مورد تایید است.

  امام جمعه موقت عسلویه با تبریک ولادت علی اکبر و روز جوان افزود: به جوانان این روز را تبریک می گویم. مسئولان باید جوان‌گرا باشند. رسول گرامی اسلام به جوانان اهمیت می دادند مسئولان صندلی ها را به قشر جوان بدهند.

  حسینی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در اهمیت عمل به قرآن بیان کرد: آقا فرمودند تنها راه پیشرفت امت اسلامی عمل به قرآن است و در پرتو عمل به قرآن مردم گمراه نمی شوند. عقب ماندگی و تسلط دشمنان بر امت اسلامی به خاطر عمل نکردن به دستورات قرآن است. باید قرآن بخوانیم بفهمیم وبه آن عمل کنیم.

  وی تصریح کرد: به یک ختم قرآن درماه رمضان اکتفا نکنیم. درطول سال با قرآن انس داشته باشیم. قرآن درس زندگی ماست و در تمام ابعاد زندگی ما را راهنمایی می کند و اگر به آن عمل کنیم امت اسلامی به عزت می رسد.

 • برچسب ها :

 • دیگر مطالب مرتبط :


  نظرات کاربران در "مسئولان جوانگرا باشند وصندلی ها را به جوانان بسپارند."

  نظرات

  پربحث ترین ها