امروز برابر است با
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 3 Mar 2018 | کد خبر : 2038
 • امام جمعه عسلویه : مسئولین کنترل بازار را جدی بگیرند/ اختلاف قیمت درعسلویه نسبت به جاهای دیگرزیاداست خطبه نماز جمعه 11اسفند 96 حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه در ادامه مباحث گناهان کبیره به موضوع قطع ...

  امام جمعه عسلویه : مسئولین کنترل بازار را جدی بگیرند/ اختلاف قیمت درعسلویه نسبت به جاهای دیگرزیاداست
  خطبه نماز جمعه 11اسفند 96
  حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه در ادامه مباحث گناهان کبیره به موضوع قطع صله رحم اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند در قرآن تاکید زیادی بر انجام صله رحم کرده است و قطع صله رحم را مایه زیانکاری در دنیا وآخرت دانسته است.

  وی اضافه کرد: پیامبر گرامی اسلام نیز در این زمینه فرموده است بعد از شرک به خدا که منحوس‌ترین عمل است، قطع صله رحم در مرتبه بعدی است و بریدن از خویشان و اقوام بسیار مذموم و ناپسند است.

  امام جمعه عسلویه افزود: خیلی ساده از کنار عدم ارتباط با اقوام می‌گذریم؛ باید آستانه تحمل خود را بالا ببریم و اگر بین ما و اقوام مشکلی بود گذشت کنیم. ما مسلمان هستیم و باید از پیامبر و امامان خود درس بگیریم که در برابر اقوامیکه  علیه آنها شمشیر هم می کشیدند با گذشت برخورد می کردند. قطع ارتباط با خویشان خسران است.

  وی با ذکر سخنی حضرت امام(ره) افزود: امام فرمودند ما را از محاصره اقتصادی و نظامی و دخالت های نظامی نترسانید. از قدرتمندانی که اتکاء به خدا ندارند نباید ترسید اتکا آنها به زرو زور و مسلسل است واتکاء ما به خداست.

  هاشمی‌نژاد به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب اضافه کرد: مهمترین آفت انقلاب ارتجاع است. ارتجاع یعنی برگشت و عقب‌گرد، ارتجاع وقتی اتفاق می‌افتد که آدم‌های انقلابی سابق هم سر کار هستند اما خط را عوض کردند و راه را عوض کردند؛ این یعنی ارتجاع.

  وی افزود: انقلاب یعنی دگرگونی، اگر ما مثل شاه وابسته به ابرقدرت‌ها باشیم چه فرقی دارد. انقلاب یعنی هدف‌های والایی داشته باشیم و قدم های والایی برداریم و به سمت آن هدف‌های والا برویم. اگر هدف‌های والا را فراموش کردیم که دیگر انقلاب نیست.

  وی ادامه داد: بنده برای روشنگری این فرمایشات رهبری را مطرح می‌کنم. آیت‌الله مکارم فرمودند برخی با ریاکاری و عوام فریبی برای انتخابات آینده خود را آماده می کنند. آیت الله نوری همدانی فرمودند در ۲۲ بهمن سخنان دشمن شاد کن گفته شد.

  امام جمعه عسلویه به موضوع گرانی در جامعه اشاره کرد و گفت: ملت دارد با گرانی دست وپنجه نرم می‌کند. فشار بر قشرهای پایین جامعه زیاد است مخصوصا الان که نزدیک عید است باید کنترل شود.

  وی تصریح کرد: مسئولان شهرستان عسلویه کنترل بازار را جدی بگیرند. در شهر عسلویه تفاوت قیمت با جاهای دیگر زیاد است و باید برخورد شود، اگر بخواهند برخورد کنند می توانتد.

  هاشمی‌نژاد ادامه داد: در قضیه برخورد با اخلال گران ارز دیدیم دادستان تهران گزارش دادند که بیش از ۳۰ نفراز این اخلال گران و صرافی بازداشت شدند و با آنان برخورد شد. الان بازار کنترل شد، اگر بخواهیم می‌شود. نباید تعلل و بی‌مسئولیتی کرد، مسئولان صادقانه به مردم خدمت کنند؛ اگر انگیزه خدمت باشد می شود.

  وی افزود: در همایش توسعه دانایی محور بنده حضور داشتم؛ استاندار بوشهر از معاون وزیر نفت خواستند در بحث بکارگیری نیروهای بومی جدی‌تر و قاطع عمل کنند. من هم در کنار ایشان از این بحث حمایت کردم از استاندار بوشهر در این زمینه تشکر می‌کنم.

  امام جمعه عسلویه به بیماری فرماندار عسلویه اشاره و برای فرماندار شهرستان آرزوی شفای عاجل کرد و گفت: انشاءالله  خداوند همه مریض‌ها خصوصا مریض‌های صعب‌العلاج را شفا بدهد.

  هاشمی نژاد گفت: تعمیرات مصلای نماز جمعه تمام شد و این هفته نماز را در مصلی اقامه کردیم. لازم می‌دانم از مساعدت سازمان منطقه ویژه وآقای مهندس یوسفی و پتروشیمی ها خصوصا آقای مهندس صفائیان که درتعمیرو بهسازی مصلا تلاش داشتند قدردانی کنم.

  وی افزود: از اعضاء ستاد نماز جمعه، اعضاء دفتر امام جمعه و هیئت امناء دو حسینیه‌های صاحب الزمان و فاطمه الزهرا که میزبان ما بودند در این مدت یکسال برای اقامه نماز جمعه و برنامه‌های فرهنگی مثل زیارت هفتگی عاشورا درخدمت شان بودیم تشکر کنم.

 • برچسب ها :

 • دیگر مطالب مرتبط :


  نظرات کاربران در "امام جمعه عسلویه : مسئولین کنترل بازار را جدی بگیرند/ اختلاف قیمت درعسلویه نسبت به جاهای دیگرزیاداست"

  نظرات

  پربحث ترین ها