امروز برابر است با
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 13 Jan 2018 | کد خبر : 2014
 • حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه با اشاره به اهمیت نیکی کردن به والدین اظهار داشت: اگر سعادت دنیا و آخرت را می‌خواهیم، سربلندی دنیا و آخرت می‌خواهیم و عاقبت به خیری می‌خواهیم باید به پدر ...

  حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه با اشاره به اهمیت نیکی کردن به والدین اظهار داشت: اگر سعادت دنیا و آخرت را می‌خواهیم، سربلندی دنیا و آخرت می‌خواهیم و عاقبت به خیری می‌خواهیم باید به پدر و مادر نیکی کنیم و نسبت به آنها حساس باشیم و نباید آنها را آزرده کنیم.

  وی اضافه کرد: برخی افراد فکر می‌کنند پدر و مادر علی الظاهر و با لسان آنها را نفرین نمی‌کنند؛ نیاز نیست نفرین کنند همین که در دل ناراحت باشند و از ما راضی نباشند دامن ما را خواهد گرفت؛ نکبت و فلاکت دنیا و آخرت در عدم نیکی کردن به پدر و مادر است. آنها را دریابیم زنده یا مرده احسان و نیکی به آنها را دریغ نکنیم که باعث می شود خودمان را مهلکه نجات دهیم.

  امام جمعه عسلویه با ذکر از وصیت‌نامه امام راحل گفت: ایشان فرمودند از امور بسیار سرنوشت ساز و با اهمیت مسئله مراکز تعلیم تربیت و دانشگاه‌هاست چون آینده به دست همین جوان ها و نوجوان‌ها داده می‌شود و اگر تعلیم و تربیت صحیح نشوند برای انقلاب ونظام خطرناک هستند.

  وی به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم قم اشاره کرد و گفت: آقا فرمودند لازم است از ملت عزیز تشکر کنم، این ملت حقیقتا یک ملت رشید، وفادار، با بصیرت، با همت و لحظه شناس و زمان شناس است؛ خصیصه‌های این ملت ارزشمند است، دیدیم چگونه به خروش آمدند و دریای خروشان ملت مکر وحیله دشمن را خنثی کرد.

  هاشمی‌نژاد بیان کرد: رهبر انقلاب یک مطلب را هم خطاب به سران آمریکا فرمودند که هیئت حاکمه آمریکا سرشان به سنگ خورد، ممکن است تکرار کند دوباره سرشان به سنگ می خورد. چند روزی خوشحال شدند بالا و پایین پریدند و چند نفر آگاه و نا آگاه به خیابان آمدند که برخی از آنها فریب خورده بودند و به ما خسارت زدید. ممکن است درآینده هم خسارت بزنید بی تقاص نخواهد بود. این ملت با جاهای دیگر فرق دارد، ما به آنها سیلی خواهیم زد؛ اینها چون این ملت هوشیار و بیدار است و زیر بار زور نمی‌رود هر روز دنبال مکر تازه‌ای است. ملت ما بصیر و آگاه و انقلابی است. اسلام، قرآن، رهبر و کشورش را دوست دارد.

  امام جمعه عسلویه به جلسه تکریم و معارفه فرماندار شهرستان عسلویه اشاره کرد و افزود: دیروز پنج شنبه مراسم تکریم و معارفه فرماندار با حضور استاندار برگزار شد. این دومین سفر استاتدار در هفته‌های اخیر به عسلویه است و انشاءالله حضورش برای شهرستان برکت داشته باشد.

  وی گفت: از زحمات و خدمات نادری فرماندار سابق تشکر می کنم، زحمات زیادی کشیدند و در عنوان جدید هم موفق باشند و به فرماندار جدید هم خوش آمد عرض می کنم و تبریک می گویم و برایشان آرزوی توفیق دارم چند توصیه برادرانه به ایشان دارم.

  هاشمی‌نژاد افزود: مسئولان هیچ چیزی با مردم عوض نکنند، با مردم شفاف روراست باشید، در کنار مردم و برای مردم و با هدف خدمت به مردم باشد، خدمت به مردم وقتی ارزش دارد که خالصانه، خاضعانه و صادقانه و بدون منت باشد و توقع تشکر از مردم نداشته باشیم.

  وی همچنین خطاب به فرماندار جدید افزود: قانون‌مندی را سرلوحه کار خود قرار دهیم و با تخلف قاطعانه برخورد کنیم، پایبندی به قانون لازم است و منویات رهبر انقلاب را سرلوحه کار قرار دهیم، اگر فرمایشات ایشان آویزه گوش مسئولین باشد و به تمام معنا عمل کنند و نگاه خالصانه و صادقانه آقا و راهی که ترسیم می‌کنند سر لوحه قرار دهیم.

  امام جمعه عسلویه ادامه داد: باید برای این شهرستان وقت بیشتری بگذارند، به دلایل عدیده این شهرستان با شهرستان های دیگر متفاوت است و نباید کم وقت بگذاریم.

  وی تصریح کرد: فرماندار عسلویه بحث اشتغال را با جدیت دنبال کنند؛ هر جا نیاز بود ما کم نخواهیم گذاشت و پشتیبانی خواهیم کرد که اشتغال به نتایجی برسد. برخی می‌گویند مسئله اشتغال حل شدنی نیست ولی این حل شدنی است که باید آستین همت را بالا زد و با تمام قدرت وتوان برای مردم کار کرد.

  امام عسلویه به سالروز شهادت شهید نواب صفوی و یارانش در دی ماه سال ۱۳۳۴ اشاره کرد وبا نقل این سخن از آن شهید گفت: به شهید نواب گفتند چرا آرام نمی نشینید و چرا مثل آیت الله بروجردی ساکت نیستید که وی جواب زیبایی دادند که آیت الله بروجردی سرهنگ هست و من سرباز، اگر سرباز کوتاهی کند سرهنگ می آید وسط؛ این تعبیر شهید نواب امروزه هم مصداق دارد وقتی رهبر معظم انقلاب می آید وسط میدان یعنی ما سربازها کم گذاشتیم.

 • برچسب ها :

 • دیگر مطالب مرتبط :


  نظرات کاربران در "امام جمعه عسلویه: مسئولان برای رفع مشکل اشتغال اهالی عسلویه آستین همت را بالا بزنند"

  نظرات

  پربحث ترین ها