امروز برابر است با
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 16 Sep 2017 | کد خبر : 1968
 • حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: اگر دنیای بشریت و جهان اسلام غدیر را خوب درک کرده بود مشکلات ما بسیار اندک بود. وی با بیان اینکه غدیر محور اتحاد و کانون وحدت بین مسلمانان ...

  حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: اگر دنیای بشریت و جهان اسلام غدیر را خوب درک کرده بود مشکلات ما بسیار اندک بود.

  وی با بیان اینکه غدیر محور اتحاد و کانون وحدت بین مسلمانان است، تصریح کرد: غدیر پیام‌های زیادی دارد که یکی از پیام‌های ارزشمند غدیر پیوند ناگسستنی نبوت و امامت است و حلقه نبوت از آدم تا خاتم را به سلسله امامت متصل می کند.

  امام جمعه عسلویه خاطرنشان کرد: در تفکر بلند شیعی امامت تداوم‌بخش نبوت است؛ نبوت مقام نعمت است و امامت اکمال و اتمام نعمت است و تفاوتی بین نبوت و امامت نیست.

  وی یکی دیگر از پیام‌های غدیر را پیام شایسته‌سالاری دانست و گفت شایسته‌سالاری به این معنا که باید حکومت و اداره جامعه اسلامی به فرد لایق، متعهد و متدین سپرده شود زیرا که مدیریت امانت است و امانت‌داری سنگین است. شایسته سالاری امروز در حد شعار است و در عمل این امانت به اهلش سپرده نمی‌شود.

  لزوم ایستادگی مقابل دشمن

  امام جمعه عسلویه در خطبه دوم بخش‌هایی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار هیئت دولت را بیان داشت و افزود: معظم له به اهمیت موضوع دیپلماسی تاکید کردند و فرمودند در دیپلماسی ضمن پایبندی به اصول خدشه‌ناپذیر انقلاب باید به‌روز، چابک، صریح و هوشیار عمل کرد و در برابر دشمن مثل گذشته ایستاد و عقب‌نشینی نکرد زیرا دشمن اگر احساس کند عقب‌نشینی کرده‌ایم مطالبه‌گر می‌شود.

  هاشمی‌نژاد به روز خانواده اشاره کرد و گفت: نقش بی‌بدیل خانواده در تشکیل شخصیت فرزند اساسی و تاثیرگذار و کلیدی است. پدر و مادر سالم، با اخلاق و با اندیشه اسلامی فرزند سالم تحویل جامعه می‌دهد.

  وی بیان کرد: افکار هر فرد زاییده افکار و رفتار خانواده‌اش است به خصوص مادران نقش اول دارند چون ساعات و زمان زیادی با فرزندان همراه هستند.

  تبلیغ «فرزند کمتر» غلط است

  امام جمعه عسلویه گفت: به زندگی شخصیت‌های بزرگ دینی مثل حضرت امام خمینی(ره) یا مقام معظم رهبری d5f نگاه کنید؛ چنین انسان‌های پاک که یک جامعه اسلامی را اداره می‌کنند و تحت تاثیر قرار می‌دهند و محبوب قلوب هستند در دامن پدر و مادران متدین با ایمان و پرهیزگاری بزرگ شده‌اند.

  وی افزود: تعدد فرزند مشکل ایجاد نمی‌کند، خداوند روزی می دهد و اینکه تبلیغ فرزند کمتر می‌کنند کار غلطی است. خانواده‌هایی هستند که فرزندان زیاد دارند اما در تربیت آنها موفق بوده و برای آنان مشکلی ایجاد نشده است.

  هاشمی‌نژاد با تبریک روز مباهله افزود: پیامبر در جریان مباهله با مسیحیان نجران عزیزترین افراد خاندان خود را همراه کرد و در این رویداد پیروزی اهل بیت و حقانیت پیامبر اثبات شد. این روز افتخار برای اهل بیت است و ما مسلمانان به آن افتخار می‌کنیم.

  امام جمعه عسلویه ضمن دعوت به مشارکت مردم در جشن عاطفه ها گفت: باید هر چه در توان داریم در آستانه سال تحصیلی به دانش آموزان نیازمند کمک کنیم، این کمک‌ها ذخیره ای برای آخرت ما است.

 • برچسب ها :

 • دیگر مطالب مرتبط :


  نظرات کاربران در "امام جمعه عسلویه: شایسته‌سالاری امروز در حد شعار باقی مانده است"

  نظرات

  پربحث ترین ها