امروز برابر است با
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 15 Jul 2017 | کد خبر : 1949
 • حجت الاسلام سید عبدالحسین حسینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: خداوند دو چیز را برای عذاب نکردن بندگان قرار داده است؛ اول وجود مبارک پیامبر گرامی اسلام(ص) که تا زمانی که آن حضرت در بین مردم بود ...

  حجت الاسلام سید عبدالحسین حسینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: خداوند دو چیز را برای عذاب نکردن بندگان قرار داده است؛ اول وجود مبارک پیامبر گرامی اسلام(ص) که تا زمانی که آن حضرت در بین مردم بود از عذاب دور بودند و دیگری استغفار کردن است.

  وی اضافه کرد: استغفار دو نوع است، اول استغفار معصومین به درگاه الهی که برای ترفیع درجه است و استغفار غیر معصوم برای بخشش گناه است. استغفار به مانند ترمیم زخم است، همانطور که دارو زخم را ترمیم می‌کند استغفار هم زخم های روحی را درمان وترمیم می کند.

  امام جمعه موقت عسلویه ادامه داد: مومنین اگر گناهی کردند زود استغفار می‌کنند و عده‌ای هم هستند اگر گناه کردند ناراحت نمی‌شوند، نادم و پشیمان نیستند. خیلی از مصیبت‌های که مردم به آن مبتلا می‌شوند به خاطر زیاد شدن گناه است مثل گرانی و … خیلی از اقوام به خاطر گناه عذاب شدند، باید گناه در اجتماع کم شود که یک وقت دچار مصیبت و گرفتاری نشویم.

  وی در خصوص حجاب و عفاف گفت: هر شهر و منطقه‌ای محاسنی دارد؛ از محاسن این شهرستان همین عفاف و ححاب است که باید این حسن شهرستان دستخوش تغییر نشود و فرهنگ‌های متفاوتی که به اینجا آمده‌اند این مسیر را عوض نکنند.

  حسینی با بیان اینکه گناهانی مثل بی‌ححابی تاثیر زیادی بر سلامت روحی جامعه دارد، اضافه کرد: نگاه ناروا تیری است که قلب انسان را آلوده می کند و قلب بیمار و آلوده به سوی خدا نمی‌رود، منشاء نگاه بی‌حجابی و بی‌عفتی است.

  وی روز بهزیستی و تامین اجتماعی را تبریک گفت و ادامه داد: هرکس با اخلاص و بصیرت در این نظام اسلامی خدمت کند ثواب و اجر آن مضاعف است و اگر کسی کوتاهی یا خیانت کند به خصوص اگر از روی عمد باشد باید پاسخگو باشد.

  امام جمعه موقت عسلویه با تبریک سالروز تاسیس شورای نگهبان، تصریح کرد: بر اساس اصل ۹۱ قانون اساسی شورای نگهبان تاسیس شده است. بدون شورای نگهبان مجلس شورای اسلامی اعتباری ندارد.

  وی گفت: شورای نگهبان وظایف زیادی دارد که سه وظیفه مهم آن شامل نظارت بر مصوبات مجلس، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات مجلس، ریاست جمهوری ومجلس خبرگان شورای نگهبان است.

  حسینی با اشاره به اینکه شورای نگهبان مورد تهاجم دشمنان خارجی و ایادی داخلی آنان بوده و هست، اضافه کرد: دشمن نا امید شده اما دست بردار نیست، القاء می کنند که شورای نگهبان جناحی است یا سلب قیمومیت از مردم است.

  وی اظهار داشت: این شایعه پراکنی‌ها برای تضعیف این نهاد است. حضرت امام(ره) در زمان حیات خود به این هجمه‌ها پاسخ دادند و فرمودند اگر این شورای نگهبان را حفظ نکنید به سرنوشت مشروطه دچار می‌شوید و فرمود نسبت به تضعیف شورای نگهبان به شما هشدار می‌دهم.

  امام جمعه موقت عسلویه  ادامه داد: امروز روز تعامل در دنیا نامگذاری شده است. نظام اسلامی همیشه برنامه تعامل با دنیا داشته است ولی خط قرمزهایی باید رعایت شود.

  وی افزود: نمی‌خواهیم حصار دور خود بکشیم اما ارتباط باشد ولی دست ما بالا باشد و کسی بر ماتسلط نداشته باشد. قراردادها باید طوری نوشته شود که انگشت ما زیر تیشه دشمن نباشد و قراردادها نباید باعث تسلط دشمن بر ماشود.

  در نماز جمعه امروز به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان محمد بیدخونی به عنوان نماینده دفتر شورای نگهبان شهرستان در سخنانی در نماز جمعه به تشریح فعالیت های این دفتر در شهرستان پرداخت و وظایف این شورا را تشریح کرد.

 • برچسب ها :

 • دیگر مطالب مرتبط :


  نظرات کاربران در "امام جمعه موقت عسلویه: حجاب و عفاف مردم شهرستان عسلویه دستخوش تغییر نشود"

  نظرات

  پربحث ترین ها